لیبل

لیبل

لیبل

در واقع لیبل یا همان دستگاه چاپ لیبل ، دستگاهی است که به منظور چاپ لیبل و یا چاپ برچسب هایی که مورد استفاده قرار میدهیم ، استفاده میشود .

دستگاه های چاپ لیبل ، میتوانند در زمینه های مختلف ، کارایی های گوناگونی داشته باشند و مورد استفاده قرار بگیرند ، مانند :

1- چاپ بارکد

2-چاپ تعرفه های گوناگون

3-چاپ انواع برچسب های مختلف برای بسته بندی محصولات

4-چاپ بر روی بسته های غذایی

و …….. ، البته استفاده از لیبل تنها به موارد ذکر شده در بالا محدود نبوده و از لیبل میتوان در زمان ها و مکان های دیگری نیز میتوان از لیبل استفاده نمود ، موارد ذکر شده در بالا کاملا تصادفی و صرفا جهت اطلاعات شما عزیزان ذکر شده اند .

از جمله رایج ترین مدل لیبل ، لیبل های کاغذی میباشند که استفاده از آن ها در اکثر منازل و یا فروشگاه ها تقریبا جا افتاده است و از لیبل کاغذی استفاده مینمایند . شایان ذکر است که لیبل تنها دارای یک مدل لیبل کاغذی نبوده و در مدل های مختلفی مانند ، لیبل واشری ، لیبل متال و …….. تولید میشود .

نکته قابل توجه دیگری که در رابطه با لیبل میبایست از آن مطلع باشید این است که شما عزیزان برای انتخاب نوع لیبل و یا مدل لیبل که قصد استفاده از آن را دارید ، در هنگام تهیه نمودن لیبل میبایست توجه به مواد استفاده شده در چاپ لیبل مانند : ریبون و … نیز توجه نمایید چرا که مواد استفاده شده در چاپ لیبل نیز به نوبه خود تاثیر گذار میباشند .

البته مدل و نوع دستگاهی که لیبل توسط آن چاپ شده است نیز ملاک بوده و میتواند تاثیر گذار باشد .

همانطور که میدانید ، اکثر کارآفرین ها یا صاحبین مشافل و …… که از انبار ها و یا …. های بزرگ برای نگهداری اموال و اجناس خود استفاده میکنند ، برای بررسی و از بین نرفتن آمار اجناس و آمار موجودی خود میبایست از روش های مختلفی برای نشانه گذاری استفاده کنند .

در چنین زمان هایی لیبل میتواند نقش مهمی را ایفا کند چرا که با استفاده از لیبل میتوان مناطق و اجناس را آشکار ساخت و بنابرین استفاده از لیبل در نقاط کوچک و بزرگ ، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار میباشد .

شاید برایتان سوال باشد که بدانید ، استفاده از لیبل در انبار ها و یا مجتمع های بزرگ ، به غیر از کمک در بهبود روند شناسایی و بدست آوردن آمار ، چه نقش دیگری را ایفا میکند ؟

در جواب به این سوال میبایست خدمتتان اعلام نماییم که ، لیبل میتواند در تسریع بخشیدن به برخی امور مانند :

– بارگذاری اجناس در انبار ها

– مشخص بودن محل اجناس گوناگون

– تسریع بخشیدن در هنگامی که قصد خارج کردن برخی اجناس را از انبار یا … دارید

برخی از مزایا و کارایی هایی لیبل :

– قابلیت درج مشتری

– قابلیت درج نام گروه و یا دسته خاص

– قابلیت درج نام و کلاس محصول و یا اجناس مختلف

– کمک برای مدیریت بسیار دقیق تر

طبق اطلاعاتی که در بالا خدمتتان ارائه نموده ایم ، دریافتیم که استفاده از لیبل و دستگاه های چاپ لیبل میتواند کمک بسیار خوب وشایسته ای را به شما عزیزان بکند .

امید است که با ارائه مقاله لیبل توانسته باشیم توجه شما عزیزان را جلب نموده و نقش مهمی را در راهنمایی شما عزیزان ایفا نموده باشیم.

لیبل

امروزه با گذر زمان و پیشرفت تکنولوژی ، رد پای تکنولوژی و نو نوار شدن در زمینه های مختلف را شاهد هستیم .

در مقاله لیبل قصد داریم تا پیشرفت و تغییر سبک در بسته بندی و استفاده از لیبل ها را خدمتتان توضیح دهیم .

همانطور که مستحضر هستید ، امروزه با سبک و نحوه بسته بندی تمامی محصولات و اجناس تغییر نموده و دیگر مانند گذشته از شکل و شمایل ساده و پیش پا افتاده استفاده نمیکنند .

امروزه کارخانجات و شرکت های کوچک و بزرگ در زمینه های مختلف ، با استفاده از لیبل در طرح ها و مدل های گوناگون ، نقش و تاثیر آن را در افزایش مخاطبین خود تجربه نموده اند .

امروزه و در عصر بسته بندی و خلاقیت ، لیبل نقش به سزایی را در فروش و معرفی محصولات مختلف ایفا میکند و هرچه ظرافت در طراحی و چاپ لیبل محصولات و اجناس بیشتر باشد ، بنابرین بازده بیشتری را شاهد خواهید بود .

اگر بخواهیم ساده تر ، نقش لیبل را برای شما عزیزان تعریف نماییم میبایست به این نکته توجه کنیم که ، امروزه از اجناس ریز مانند شامپو های بهداشتی ………………. تا اجناس بزرگ مانند یخچال های مصرفی در منازل ، از بسته بندی استفاده میکنند و در نسلی به سر میبریم که بسته بندی نقش بسیار مهمی را ایفا میکند .

بسته بندی و باکس شدن محصولات و اجناس مستلزم داشتن زیبایی و اطلاعات دقیق برروی آن میباشد تا خصوصیات و نوع آن محصول را آشکار سازد.

در این میان است که نقش لیبل و وجود لیبل را حس نموده و استفاده از لیبل برایمان ضروری خواهد شد.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید ، به عنواع مثال چه شرکت هایی از لیبل استفاده میکنند .

برای آشنایی بهتر شما عزیزان  با لیبل و شرکت هایی که از لیبل در محصولات خود استفاده میکنند اشاره ای خواهیم داشت به شرکت :

– گلرنگ

– گلتار

– اوه

 و …………..

شایان ذکر است که نام های ذکر شده به عنوان مثال بوده و تمامی شرکت ها و ….. دیگر نیز ممکن است در بسته بندی های خود از لیبل استفاده کنند .